Trwa ładowanie...
d3etuya

Scenariusz najnowszego Bonda skradziony przez hakerów

Najnowszy film o Bondzie ma prawdziwego pecha. Zanim rozpoczęto pierwsze zdjęcia agentowi 007 skradziono samochody, teraz brytyjskie media informują, że północnokoreańscy hakerzy wykradli... scenariusz filmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scenariusz najnowszego Bonda skradziony przez hakerów
(PAP/EPA)
d3etuya

Czytaj też: "Spectre" najdroższym filmem w historii?

O wykradzeniu wczesnej wersji scenariusza najnowszego filmu o Bondzie poinformowały władze wytwórni Sony Pictures. Eksperci nie mają wątpliwości, że za włamaniem stoją północnokoreańscy hakerzy, którzy chcą w ten sposób zmusić wytwórnię do wycofania komedii o spisku na życie przywódcy reżimu Kim Dzong Una.

Wcześniej hakerzy ujawnili część e-maili, jakie wymieniali między sobą producenci filmu: przedstawiciele Sony Pictures i MGM. Wynikało z nich, że film jest niezwykle drogi: Jonathan Glickman dyrektor MGM ocenił go na 300 mln dolarów. To oznacza, że będzie to najdroższy film o agencie 007 w historii.

d3etuya

Na pewno informacja o wykradzeniu scenariusza nie będzie w smak tym, którzy zainwestowali ogromne kwoty w jego produkcję. Kto bowiem zechce obejrzeć film, którego scenariusz może przeczytać w sieci?Rzecznik studia zapewnia jednak, że produkcja Bonda - wbrew doniesieniom niektórych mediów - nie zostanie wstrzymana z powodu kradzieży scenariusza.

Cyberatak na Sony miał miejsce 25 listopada. Jego efektem było ujawnienie tysięcy kompromitujących e-maili i dokumentów, a także pięciu filmów.

Źródło: Sky News, CNN

d3etuya

Podziel się opinią

Share
d3etuya
d3etuya
Więcej tematów