Trwa ładowanie...

Scenariusz najnowszego Bonda skradziony przez hakerów

Najnowszy film o Bondzie ma prawdziwego pecha. Zanim rozpoczęto pierwsze zdjęcia agentowi 007 skradziono samochody, teraz brytyjskie media informują, że północnokoreańscy hakerzy wykradli... scenariusz filmu.

Share
Scenariusz najnowszego Bonda skradziony przez hakerów
Źródło: PAP/EPA
d272xmh

O wykradzeniu wczesnej wersji scenariusza najnowszego filmu o Bondzie poinformowały władze wytwórni Sony Pictures. Eksperci nie mają wątpliwości, że za włamaniem stoją północnokoreańscy hakerzy, którzy chcą w ten sposób zmusić wytwórnię do wycofania komedii o spisku na życie przywódcy reżimu Kim Dzong Una.

d272xmh

Wcześniej hakerzy ujawnili część e-maili, jakie wymieniali między sobą producenci filmu: przedstawiciele Sony Pictures i MGM. Wynikało z nich, że film jest niezwykle drogi: Jonathan Glickman dyrektor MGM ocenił go na 300 mln dolarów. To oznacza, że będzie to najdroższy film o agencie 007 w historii.

Na pewno informacja o wykradzeniu scenariusza nie będzie w smak tym, którzy zainwestowali ogromne kwoty w jego produkcję. Kto bowiem zechce obejrzeć film, którego scenariusz może przeczytać w sieci?Rzecznik studia zapewnia jednak, że produkcja Bonda - wbrew doniesieniom niektórych mediów - nie zostanie wstrzymana z powodu kradzieży scenariusza.

Cyberatak na Sony miał miejsce 25 listopada. Jego efektem było ujawnienie tysięcy kompromitujących e-maili i dokumentów, a także pięciu filmów.

Źródło: Sky News, CNN

d272xmh

Podziel się opinią

Share
d272xmh
d272xmh
Więcej tematów