Trwa ładowanie...
d8luote
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sąd: Palikot ma przeprosić Petru za nazwanie go "wynajętym przez banki"

Janusz Palikot (TR) ma przeprosić lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru za nazwanie go "człowiekiem wynajętym przez banki" - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie, ponownie rozpatrując sprawę w trybie wyborczym. Orzeczenie jest nieprawomocne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd: Palikot ma przeprosić Petru za nazwanie go "wynajętym przez banki"
(Newspix, Fot: Konrad Koczywas)
d8luote

Sąd zakazał Palikotowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, jakoby Ryszard Petru realizował zadania zlecone przez środowiska bankowe - poinformowała rzecznik sądu Ewa Leszczyńska-Furtak.

Sąd nakazał też przeprosiny w mediach - przed głównymi wydaniami programów informacyjnych w TVN, Polsacie, TVP i TVP Info - o treści: "Przepraszam pana Ryszarda Petru za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jego temat, iż realizuje zadania zlecone przez środowisko bankowe. Janusz Palikot". Sąd obciążył też Palikota kosztami postępowania.

Sędzia Leszczyńska-Furtak zaznaczyła, że orzeczenie jest nieprawomocne, w trybie wyborczym można je zaskarżyć w ciągu 24 godzin do sądu apelacyjnego. Sąd drugiej instancji ma kolejne 24 godziny na rozpatrzenie zażalenia.

d8luote

To ponowny proces wyborczy w tej sprawie. Wcześniej sąd apelacyjny uchylił postanowienie sądu okręgowego o przeprosinach i odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Palikot mówił, że nie został poinformowany o terminie rozprawy. W innym procesie wyborczym w tej sprawie sąd prawomocnie nakazał Leszkowi Millerowi przeprosiny Petru.

Miller i Palikot ze Zjednoczonej Lewicy podczas wspólnej konferencji prasowej pod koniec września nazwali Petru "człowiekiem wynajętym przez banki". Komitet Nowoczesnej pozwał ich w trybie wyborczym za te słowa.

d8luote

Podziel się opinią

Share

d8luote

d8luote
Więcej tematów