Trwa ładowanie...
d2nn9uw

Ruszył przetarg na odcinek autostrady A2 z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego

O uruchomieniu procedury poinformowała GDDKiA. Koszmar kierowców podróżujących ciągle zakorkowaną drogą krajową nr 2 ma szansę wreszcie się zakończyć. Poprawę sytuacji powinni też odczuć mieszkańcy podwarszawskich miejscowości, którzy mają dosyć ruchu tranzytowego i ciągłego hałasu. Nowy fragment autostrady będzie liczył 15 km, a realizacja zadania została podzielona na dwie części. Pierwsza, od węzła Lubelska do węzła Konik oraz kolejna - aż do wjazdu na obwodnicę Mińska Mazowieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył przetarg na odcinek autostrady A2 z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego
(Freeimages)
d2nn9uw

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że podpisanie umowy z wykonawcą jest przewidziane na grudzień przyszłego roku. Z kolei nowy odcinek autostrady A2 powinien zostać oddany do użytku na przełomie 2019 i 2020 roku. Powodem tak odległych terminów jest fakt, iż zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw wykonać projekt. Dopiero wtedy wystąpi o niezbędne pozwolenia na budowę.

Po oddaniu nowego fragmentu, kierowcy będą mieli do dyspozycji 40 km autostrady A2 na wschód od Warszawy. Niestety od Kałuszyna, aż do granicy nadal pozostanie wąski odcinek drogi.

d2nn9uw

Podziel się opinią

Share
d2nn9uw
d2nn9uw
Więcej tematów