Trwa ładowanie...

Rusza Rajd Polski Historyczny, czyli cztery dni wrażeń dla miłośników starych samochodów

Rajd Polski Historyczny rozpocznie się w czwartek na Rynku Głównym. O godzinie 18:00 wyjadą stamtąd najsłynniejsze samochody wyprodukowane do 1983 roku.

Share
Rusza Rajd Polski Historyczny, czyli cztery dni wrażeń dla miłośników starych samochodów
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
dduky2b

Rajd Polski Historyczny nawiązuje do tradycji Rajdu Polski, jednego z najsłynniejszych i najstarszych rajdów na świecie. W imprezie mogą wziąć udział tylko samochody wyprodukowane do 1983 roku. Będą one współzawodniczyć w jeździe na regularność na historycznych trasach Rajdu Polskiego.

Na starcie tegorocznego rajdu zobaczymy samochody z minionej epoki, m.in.: Skoda 100 L Rallye, Wartburg 353 MC czy Cortina Lotus. W tym roku rajd został wpisany do prestiżowego kalendarza FIA, jako eliminacja FIA Trophy for Historic Regularity Rallies.

dduky2b

Honorowy start odbędzie się w czwartek, 4 września, o godzinie 18:00 z Rynku Głównego. Trasa rajdu przebiega przez małopolskie miejscowości i ich okolice: Kraków, Łapanów, Białka Tatrzańska, Zakopane, Maków Podhalański. Podróż zakończy się u stóp Wawelu, 8 września, około godziny 15:00.

Trasa trzeciego już Rajdu Polski Historycznego liczy 768,8 km, w tym 19. odcinków jazdy na regularność. Oznacza to, że kierowcy i ich piloci zobligowani będą do pokonywania odcinków w konkretnym czasie, a za każde odstępstwo otrzymują punkty karne. Im mniej punktów na mecie - tym wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

dduky2b

Podziel się opinią

Share
dduky2b
dduky2b
Więcej tematów