Trwa ładowanie...
d1q0g63

Rusza nowa akcja PFN. Legenda F1 opowie o historii Polski

Musimy budować rozpoznawalność Polski - przekonuje wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Robert Lubański. Właśnie startuje nowa akcja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W ramach projektu "100 x 100" do naszego kraju przyjedzie sto wpływowych postaci z świata nauki, sportu, kultury i biznesu. W tym mistrz świata Formuły 1 - Mika Hakkinen.
Share
Mika Hakkinen, legenda Formuły 1, przyjedzie do Polski
Mika Hakkinen, legenda Formuły 1, przyjedzie do Polski Źródło: Materiały prasowe
d1q0g63

Projekt "100 x 100" rusza już 10 września o godz. 20.00 w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Akcję Polskiej Fundacji Narodowej zainauguruje spotkanie, w którym udział weźmie fiński kierowca wyścigowy i dwukrotny mistrz świata Formuły 1 - Mika Hakkinen; brytyjski filmowiec Patrick Nay; komentator F1 Mark Gallagher oraz polski historyk z Polskiej Akademii Nauk - dr hab. Jan Szumski.

Jak podkreśla wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Robert Lubański, "celem projektu nie jest promowanie np. turystyki czy konkretnej inwestycji, ale o wszystkiego po trochu". - Musimy budować rozpoznawalność Polski, szerzyć wiedzę, czym jest nasz kraj za granicą - jaki jest dziś i jaki będzie w przyszłości - ale także pokazywać naszą wspaniałą historię i kulturę - mówił wiceszef PFN w rozmowie z PAP.

Co ciekawe, spotkania z wpływowymi postaciami ze świata nauki, sportu, kultury i biznesu będą odbywać się nie tylko w Warszawie, lecz również w innych polskich miastach.

d1q0g63

- Zależy nam, aby każdy z zaproszonych gości stał się naszym nieformalnym ambasadorem i promował za pomocą m.in. mediów społecznościowych wiedzę, refleksje, relacje z wizyty w Polsce. Nie ma co ukrywać, że to jest wielka szansa na dotarcie do rzeszy ich fanów na świecie z informacją o naszym kraju. To są setki tysięcy osób, które często, może nawet po raz pierwszy, usłyszą o Polsce - tłumaczy Lubański w rozmowie z PAP.

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

10 września w Reducie Banku Polskiego w Warszawie odbędzie się spotkanie z udziałem mistrza świata Formuły 1 Mikiego Hakkinena, brytyjskiego filmowca Patricka Naya i komentatora F1 Marka Gallaghera, którzy będą rozmawiać o wygranej podczas Bitwy Warszawskiej. Organizatorom zależy na tym, by przedstawiać ważne wydarzenia w historii Polski poprzez wartości uniwersalne.

d1q0g63

- Staraliśmy się skojarzyć wydarzenie historyczne z pewnymi cechami charakteru i ponadczasowością. I tutaj, patrząc na Mikę Hakkinena, wiadomo, że jest to umiejętność podejmowania decyzji pod presją czasu. Dotyczy to nie tylko mistrza świata i kierowcy Formuły 1, jak i dowódców, żołnierzy na wojnie, podczas bitwy - przekonuje wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Robert Lubański.

W spotkaniu weźmie udział również dr hab. Jan Szumski z Polskiej Akademii Nauk, który opowie o decyzjach, jakie były podejmowane w trakcie walki oraz o tym, jaka była sytuacja międzynarodowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q0g63

Podziel się opinią

Share
d1q0g63
d1q0g63
Więcej tematów