Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski poinformował w czwartek, że chodzi o zabójstwo ochroniarza jednego z klubów nocnych w Poznaniu w 1995 r. i usiłowanie zabójstwa drugiej osoby. Zarzuty pomocnictwa w tych przestępstwach postawiła zatrzymanym poznańska prokuratura okręgowa.
- Wśród zatrzymanych i aresztowanych jest ówczesny domniemany szef szczecińskich grup przestępczych powiązanych z gangiem pruszkowskim Marek M. ps. "Oczko", który ma obecnie 60 lat - podał Sokołowski. - Drugi zatrzymany i aresztowany, to 49-letni Marek D. - pochodzący również ze Szczecina i związany z tamtym światem przestępczym.
Rzecznik przypomniał, że Marek M. za kierowanie grupą szczecińską usłyszał wyrok 13 lat więzienia. Później został jeszcze skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zlecenie zabójstwa obywatela Białorusi. Wyszedł z więzienia jesienią 2012 r.