Trwa ładowanie...

Rozpoczął się tygodniowy strajk pilotów Air France

Piloci linii lotniczych Air France rozpoczęli strajk, który ma potrwać tydzień i dziennie będzie przynosił francuskiemu przewoźnikowi straty wysokości 10-15 mln euro. Pierwszego dnia protestu Air France obsługują tylko 48 proc. połączeń.

Share
Rozpoczął się tygodniowy strajk pilotów Air France
Źródło: PAP/EPA, fot: YOAN VALAT
d9yvz82

Piloci przystąpili do akcji strajkowej, ponieważ nie zgadzają się na zapowiadane cięcia w wydatkach firmy. Dziennik "Le Figaro" odnotowuje, że mający potrwać do 22 września strajk będzie najdłuższym takim protestem od 1998 roku.

Piloci Air France nie zgadzają się na zapowiadane cięcia kosztów, które mają doprowadzić do odzyskania przez francuskie linie lotnicze części rynku utraconego na rzecz tanich przewoźników oraz linii lotniczych z państw Zatoki Perskiej.

Na początku września Air France zapowiedziały utworzenie spółki córki - Transavia, która ma pomóc w walce z tanimi przewoźnikami.

Związki zawodowe pilotów Air France wezwały do tygodniowego strajku w sytuacji, gdy szukają lepszych warunków w ramach planu restrukturyzacji. Przewidując liczne utrudnienia w związku z protestem, Air France poinformowały pasażerów, by przełożyli podróż w celu uniknięcia kłopotów.

d9yvz82

Podziel się opinią

Share
d9yvz82
d9yvz82
Więcej tematów