Trwa ładowanie...
d2scynp
IAR

Rosjanie otworzyli granice dla ukraińskich żołnierzy

Grupa ukraińskich żołnierzy poprosiła Rosję o tymczasowe schronienie. Informację taką przekazała telewizja Rossija24, powołując się na źródła w służba granicznych obwodu rostowskiego. Według stacji - to kolejny przypadek, w ciągu ostatnich dni, gdy ukraińscy żołnierze uciekają przed bojówkami separatystów na stronę rosyjską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie otworzyli granice dla ukraińskich żołnierzy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2scynp

Z informacji przekazywany przez Rosjan wynika, że dwunastoosobowy oddział ukraiński, pod białą flagą przeszedł przez punkt graniczny "Gukowo". Ukraińcy mieli poprosić o tymczasowe schronienie, uciekając przed separatystami. - Nie jesteśmy zdrajcami, ani dezerterami. Ponieważ nie prowadzimy z Rosją wojny, postanowiłem w ten sposób ratować życie moich żołnierzy - tłumaczył w telewizji Rossija24 mężczyzna, który nazywał siebie oficerem ukraińskiej armii.

W obwodzie rostowskich schronili się uchodźcy z Donbasu. Oni nie potępiają ukraińskich żołnierzy, bo jak sami przyznają też uciekli do Rosji, aby ratować życie. - Tam nas zabijają, co mamy więc robić, uciekamy - tłumaczy uciekinier z obwodu ługańskiego. Kilka dni wcześniej rosyjskie media poinformowały o 40 ukraińskich żołnierzach, którzy przekroczyli granicę Rosji, prosząc o tymczasowe schronienie. Jak tłumaczyli, nie chcieli walczyć przeciwko swoim rodakom.

d2scynp

Podziel się opinią

Share
d2scynp
d2scynp
Więcej tematów