Trwa ładowanie...

Rodzice Jamesa Foleya: jesteśmy dumni z syna

Rodzice amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya zamordowanego przez bojowników Państwa Islamskiego oświadczyli, że są dumni ze swego syna. Jeszcze dziś spodziewane jest wystąpienie w tej sprawie prezydenta Baracka Obamy.

Share
Rodzice Jamesa Foleya: jesteśmy dumni z syna
Źródło: PAP/EPA, Fot: Nicole Tung/Courtesy of Global
d4mpy8l

Przedstawiciele amerykańskich władz potwierdzili autentyczność wstrząsającego filmu wideo pokazującego egzekucję Jamesa Foleya. Rodzice dziennikarza także nie mają już wątpliwości, że ich syn został zamordowany.

"Nigdy nie byliśmy z niego bardziej dumni" - napisała w oświadczeniu matka Jamesa Foleya Diane dodając, że zginął on próbując pokazać światu cierpienia narodu syryjskiego.

d4mpy8l

Kobieta zaapelowała do dżihadystów, by oszczędzili pozostałych zakładników, których schwytali. "Tak jak Jim są niewinni. Oni nie mają wpływu na politykę rządu Stanów Zjednoczonych w Syrii, Iraku i gdziekolwiek indziej" - podkreśliła.

Komitet Ochrony Dziennikarzy szacuje, że w Syrii zaginęło około 20 dziennikarzy.

W rękach bojowników Państwa Islamskiego pozostaje inny Amerykanin Steven Sotloff. Dżihadyści grożą, że jeśli Barack Obama będzie kontynuować bombardowania w Iraku, to Sotloff również zostanie zabity.

d4mpy8l

Podziel się opinią

Share
d4mpy8l
d4mpy8l
Więcej tematów