Trwa ładowanie...
27-12-2014 15:00

Reżim Baszara al-Asada gotów spotkać się w Moskwie z syryjską opozycją

Reżim prezydenta Baszara al-Asada gotów jest spotkać się w Moskwie z syryjską opozycją, by doprowadzić do podjęcia na nowo rozmów pokojowych, w celu zakończenia toczącej się od ponad trzech lat wojny domowej - głosi komunikat syryjskiego MSZ.

Reżim Baszara al-Asada gotów spotkać się w Moskwie z syryjską opozycjąŹródło: AFP, fot: Joseph Eid
d47atu4

"Syria jest gotowa wziąć udział we wstępnym spotkaniu konsultacyjnym w Moskwie, aby znaleźć odpowiedź na aspiracje Syryjczyków, czyli rozwiązanie kryzysu" - podano w komunikacie, cytowanym przez oficjalną syryjską agencję SANA i telewizję.

Moskwa, która jest sojusznikiem Asada, naciska na powrót do rozmów, które w lutym załamały się w Genewie.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział w tym miesiącu, że chciałby, aby syryjskie ugrupowania opozycyjne uzgodniły między sobą wspólne stanowisko przed rozpoczęciem bezpośrednich rozmów z rządem w Damaszku. Ławrow nie sprecyzował, które ugrupowania miałyby wziąć udział w spotkaniu.

d47atu4

Rosja od dawna wspiera Asada, włącznie z dostawami broni. Stał się on jej najważniejszym sojusznikiem w regionie, odkąd arabska wiosna doprowadziła do obalenia tam kilku autokratów, również utrzymujących bliskie relacje z Moskwą.

Oglądaj też: Pojechał szukać syna do Syrii
d47atu4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47atu4
Więcej tematów