Trwa ładowanie...
dqy48vp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Reykjavik na czarnej liście centrum Wiesenthala za bojkot Izraela

Stolica Islandii, Reykjavik, została wciągnięta na prowadzoną przez Centrum Simona Wiesenthala czarną listę miejsc, których nie powinni odwiedzać żydowscy turyści. Powodem - ogłoszony przez tamtejszą radę miejską bojkot Izraela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reykjavik z lotu ptaka
Reykjavik z lotu ptaka (AFP, Fot: Odd Andersen)
dqy48vp

Głosami lewicowej większości we wtorek rada miejska przyjęła uchwałę zalecającą miejskim służbom rezygnację z zakupów produktów izraelskich z powodu prowadzonej przez Izrael okupacji terytoriów palestyńskich.

Następnego dnia rzecznik izraelskiego MSZ skrytykował to stanowisko jako "wulkan nienawiści (...) bez żadnego powodu ani uzasadnienia".

- Skoro radni tego miasta przyjmują skraje antyżydowskie i antysemickie prawo, wszystkim członkom wspólnoty żydowskiej, którzy chcieliby się tam udać, doradzamy ostrożność - podało centrum Wiesenthala z siedzibą w Los Angeles.

dqy48vp

Zdominowany przez prawicę rząd w Islandii skrytykował stanowisko stołecznej rady miejskiej, uznając je za dyskryminujące, a zatem sprzeczne z prawem. "Uchwała nie jest zgodna ani z prawem islandzkim, ani zobowiązaniami w zakresie zamówień publicznych w ramach Światowej Organizacji Handlu - napisało islandzkie MSZ w oświadczeniu przesłanym agencji France Presse.

Z informacji MSZ wynika, że islandzkie biura podróży zarejestrowały już pewną liczbę odwołanych wyjazdów do Islandii - kraju, dla którego turystyka jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki.

Zobacz również wideo: Turyści z Izraela oburzeni kurtynami wodnymi przy Muzeum Auschwitz-Birkenau

dqy48vp

Podziel się opinią

Share

dqy48vp

dqy48vp
Więcej tematów