Trwa ładowanie...
dg1sru1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Radosław Sikorski spotkał się z komisją SZ przed wystąpieniem w sejmie

Szef MSZ Radosław Sikorski przedstawił posłom komisji spraw zagranicznych tezy wystąpienia dotyczącego priorytetów polskiej polityki zagranicznej, które ma wygłosić w sejmie. Będzie ono poświęcone m.in. sytuacji na Ukrainie. Rozczarowania po spotkaniu z Sikorskim nie kryli politycy PiS. - Minister Sikorski nie przedstawił żadnych założeń polskiej polityki zagranicznej - powiedział b. wiceszef MSZ Witold Waszczykowski (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Sikorski
Radosław Sikorski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
dg1sru1

Wieczorne posiedzenie komisji było zamknięte dla mediów i trwało blisko dwie i pół godziny. Założenia polskiej polityki zagranicznej na 2014 r., które będą podstawą do wystąpienia ministra w Sejmie, rząd przyjął pod koniec lutego; są one niejawne.

Po zakończeniu spotkania z posłami Sikorski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, gdyż - jak tłumaczył - śpieszył się na spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem, który rozpoczął wizytę w Polsce.

Rozczarowania po spotkaniu z Sikorskim nie kryli politycy PiS. - Minister Sikorski nie przedstawił żadnych założeń polskiej polityki zagranicznej. Przedstawił kilka punktów, o których chce powiedzieć jutro. Jak na razie nic nie usłyszałem - powiedział b. wiceszef MSZ Witold Waszczykowski (PiS).

dg1sru1

Sikorski mówił dziennikarzom, że konsekwencje tego, co się dzieje na Ukrainie oraz konsekwencje polityki rosyjskiej będą ważnym elementem informacji dotyczącej kierunków polityki zagranicznej, którą przedstawi w sejmie.

- Możecie się państwo spodziewać, że nie tylko Ukraina, ale i wszystkie implikacje tego, co się dzieje na Ukrainie i polityki rosyjskiej będą oczywiście bardzo ważnym wątkiem - podkreślił minister.

Coroczna informacja ministra spraw zagranicznych na temat głównych kierunków polskiej polityki zagranicznej rozpocznie się w czwartek o godz. 13. Po wystąpieniu szefa polskiej dyplomacji planowana jest czterogodzinna debata.

Zwyczajowo informacji o polityce zagranicznej przysłuchują się: prezydent, premier i przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

dg1sru1

Podziel się opinią

Share

dg1sru1

dg1sru1
Więcej tematów