Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 22 i 23 września

Europa zachodnia jest w zasięgu klina wyżowego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy niż znad Bałtyku. Polska jest pod wpływem tego niżu, początkowo na wschodzie zaznaczy się strefa frontu chłodnego, za którym napłynie chłodne powietrze polarnomorskie.

Prognoza pogody na 22 i 23 wrześniaŹródło: WP.PL, fot: Internautka Edyta Krosno
d3wjs3s
d3wjs3s

W poniedziałek w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Najwięcej opadów na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny - tam prognozowana suma opadów od 10 do 20 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia, okresami przelotne opady deszczu, a na wybrzeżu i Pomorzu możliwe także burze. Temp. maks. od 13 do 16 st., tylko w kotlinach górskich niższa od 11 do 13 st. Wiatr w zachodniej połowie kraju umiarkowany i dość silny, w porywach od 60 km/h, a na wybrzeżu zachodnim do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni.

W nocy poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym wschodzie kraju początkowo rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w Sudetach i Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Najmniej opadów na wschodzie, najwięcej na wybrzeżu wschodnim i zachodzie Mazur - tam prognozowana suma opadów od 10 do 15 mm. Temp. min. od 6 do 9 st., chłodniej w kotlinach karpackich - od 3 do 6 st., cieplej nad samym morzem - od 10 do 14 st. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu dość silny i silny - od 30 do 45 km/h -, w porywach do 80 km/h, po północy od zachodu powoli słabnący.

Wtorek

We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu, a w górach - deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 10 do 14 st., tylko w rejonach podgórskich niższa, od 7 do 10 st. Wiatr na zachodzie umiarkowany, porywisty, północno-zachodni, wieczorem słaby, zachodni. Na pozostałym obszarze kraju dość silny, w porywach do 65 km/h, po południu stopniowo słabnący do umiarkowanego.

Warszawa

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy pochmurnie, przelotne opady deszczu. Temp. min. 9 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże, a w pierwszej połowie dnia przelotne opady deszczu. Temp. maks. 13 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3wjs3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wjs3s
Więcej tematów