Trwa ładowanie...
dwzn1fa
13-06-2015 20:32

Prof. Tomasz Nałęcz: związki partnerskie nikomu nie szkodzą

– Uważam, że związki partnerskie nikomu nie szkodzą – tak prof.Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego odpowiedział w programie "Po przecinku" na pytanie o jego prywatną opinię na temat legalizacji związków partnerskich.

dwzn1fa

– W Polsce już 30 procent dzieci rodzi się w związkach partnerskich, ale niesformalizowanych. Więc jeśli prawica mówi, że dziecko powinno mieć rodziców w sformalizowanym związku, to trzeba te związki partnerskie uchwalić – oceniła Joanna Senyszyn, wiceprzewodnicząca SLD.

– Jeśli chodzi o małżeństwa homoseksualne – kontynuował Nałęcz, to mamy blokadę konstytucyjną, ale związki partnerskie? – pytał.

– Przecież nie chodzi tylko o związki homoseksualne, ale też o heteroseksualne. Prawo do informacji medycznej, do spraw spadkowych – to się wydaje czymś oczywistym. Rozumiem pewną blokadę ideologiczną np. Kościoła, bo tam są określone dogmaty, których nie można naruszyć, ale mamy przyjazny rozdział Kościoła i państwa – podsumował.

– Są szalone opory prawicowych polityków, katoprawicy i trudno to zrozumieć, dlatego że w Polsce już 30 procent dzieci rodzi się w związkach partnerskich, ale niesformalizowanych. Więc jeśli prawica mówi, że dziecko powinno mieć rodziców w sformalizowanym związku, no to właśnie trzeba te związki partnerskie uchwalić – oceniła.

dwzn1fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwzn1fa
Więcej tematów