Trwa ładowanie...
d4glmbc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Próbowały sprzedać fałszywe złoto, zostały zatrzymane przez księdza

Dwie kobiety, posiadające obywatelstwo Rumunii i Mołdawii, próbowały sprzedać proboszczowi parafii prawosławnej w Płocku (woj. mazowieckie) fałszywe złoto. Zostały przez niego zatrzymane. Ksiądz zawiadomił policję. Okazało się, że kobiety miały ok. 2 kg biżuterii z tombaku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Próbowały sprzedać fałszywe złoto, zostały zatrzymane przez księdza
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d4glmbc

Kobietom postawiono zarzut usiłowania oszustwa, za co grozi od pół roku do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury zostały aresztowane na trzy miesiące - poinformowała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska Kowalska.

Śledczy sprawdzają, czy sprawa z Płocka ma związek z podobnymi przypadkami próby oszustwa, dotyczącymi sprzedaży fałszywego złota, które miały miejsce w innych miastach Polski, w tym we Włocławku, w Gdańsku, Słupsku i Lęborku.

Obie aresztowane kobiety posiadają podwójne obywatelstwo: Rumunii i Mołdawii. W czasie próby sprzedaży tombaku posługiwały się językiem rosyjskim, podając się za Greczynki.

d4glmbc

Śmigielska-Kowalska wyjaśniła, że do zatrzymania kobiet doszło dzięki proboszczowi płockiej parafii prawosławnej. - Gdy kobiety zgłosiły się do proboszcza, powiadomił on policję. Próbowały uciec, ale zostały przez niego zatrzymane do czasu przyjazdu funkcjonariuszy policji - podkreśliła prokurator.

Przy zatrzymaniu okazało się, że kobiety posiadały m.in. ponad 100 obrączek, które - jak wykazały badania - mimo że miały wybitą próbę złota, wykonane były z tombaku. - Kobiety oferowały przekazanie na rzecz parafii ok. 2 kg złota pod warunkiem natychmiastowego uiszczenia chociaż częściowej zapłaty - powiedziała Śmigielska-Kowalska.

Prowadząca w sprawie śledztwo płocka Prokuratura Rejonowa zwróciła się do policji w innych miastach Polski o informacje, czy okoliczności odnotowanych tam zdarzeń, związanych z próbą sprzedaży fałszywego złota, dają podstawy, by połączyć prowadzone postępowania.

d4glmbc

Podziel się opinią

Share

d4glmbc

d4glmbc
Więcej tematów