Trwa ładowanie...
d21ne1w
IAR
olsztyn

Próbowali okraść jednego z najbogatszych Polaków

• Próba kradzieży 1,5 miliona złotych
• Ofiarą miał być jeden z najbogatszych Polaków
• Przestępcy posługiwali się sfałszowanym dowodem osobistym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Próbowali okraść jednego z najbogatszych Polaków
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d21ne1w

Przestępcy chcieli wypłacić półtora miliona złotych z konta bankowego jednego z najbogatszych Polaków. Grupę czterech oszustów zatrzymali funkcjonariusze olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyźni w wieku od 31 do 52 lat transakcję próbowali zatwierdzić za pomocą sfałszowanego dowodu osobistego.

Jak dowiedziało się RMF FM, chodzi o przedsiębiorcę z branży motoryzacyjnej z pierwszej "30" krajowych rankingów zamożności.

Czterech mężczyzn próbowało uwierzytelnić polecenie przelewu w jednej z placówek bankowych w Olsztynie. Użyli fałszywego dowodu osobistego, który wzbudził podejrzenia pracownicy banku.

d21ne1w

Kobieta zorientowała się, że chodzić może o oszustwo i zawiadomiła policję. Mężczyźni myśleli, że do przelewu doszło bez żadnego problemu i kiedy opuszczali bank zostali kompletnie zaskoczeni przez zasadzkę funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Szajka została na miejscu zatrzymana.

Przelew półtora miliona złotych został zablokowany. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla czterech podejrzanych. Za próbę wyłudzenia grozi im do 10 lat więzienia.

d21ne1w

Podziel się opinią

Share

d21ne1w

d21ne1w
Więcej tematów