Trwa ładowanie...

Premier odwołała wiceminister sprawiedliwości

Prezes Ewa Kopacz odwołała w piątek Monikę Zbrojewską z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W piątek Zbrojewska trafiła do izby wytrzeźwień w Łodzi po tym jak prowadziła samochód po pijanemu.

Share
Premier odwołała wiceminister sprawiedliwości
Źródło: Wikipedia, Fot: Adrian Grycuk
d3sr8it

Rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka poinformowała w piątek wieczorem PAP, że policjanci zatrzymali "pracownicę Ministerstwa Sprawiedliwości", która kierowała samochodem po pijanemu. - Badanie alkomatem wykazało u niej, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie - powiedziała.

Według policji kobieta zachowywała się agresywnie wobec mundurowych i dlatego została zatrzymana. Komentując tę informację minister sprawiedliwości Borys Budka zapowiedział, że jeśli się ona potwierdzi, wystąpi o dymisję wiceminister (formalnie odwołać wiceministra może premier, na wniosek ministra - PAP). - Nie ma tolerancji dla nietrzeźwych kierowców - powiedział minister PAP.

d3sr8it

Monika Zbrojewska to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002 -2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2003 - 2008 ekspert Sejmowych Komisji Śledczych, między innymi do sprawy Lwa Rywina, w latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką. W listopadzie 2014 została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

d3sr8it

Podziel się opinią

Share
d3sr8it
d3sr8it
Więcej tematów