Trwa ładowanie...
dm0xiri
Premier Ewa Kopacz przejęła urząd od Donalda Tuska. Przywitał ją bukietem czerwonych róż
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Ewa Kopacz przejęła urząd od Donalda Tuska. Przywitał ją bukietem czerwonych róż

Były premier Donald Tusk przekazał urząd nowej premier Ewie Kopacz. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nowa premier została powitana bukietem czerwonych róż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dm0xiri

Pani premier udała się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy al. Ujazdowskich w Warszawie po uroczystości zaprzysiężenia swojego rządu w Pałacu Prezydenckim.

W holu kancelarii czekał na nią - z bukietem czerwonych róż w dłoni - ustępujący premier Donald Tusk. Odchodzący szef rządu przywitał nową premier w pierwszym dniu jej pracy na nowym urzędzie. Zamienili kilka słów w obecności fotoreporterów; potem udali się do gabinetu, w którym od dziś pracować będzie premier Kopacz. Uroczyste przekazywanie urzędu przez ustępujących premierów i ministrów stało się już w Polsce tradycją.

dm0xiri

Skład nowego rządu pojawił się też już na stronie internetowej kancelarii premiera.

Expose premier i głosowanie nad wotum zaufania dla Kopacz odbędzie się 1 października.

Zmiana na stanowisku premiera była konieczna w związku z wyborem Tuska na szefa Rady Europejskiej.

dm0xiri

Podziel się opinią

Share

dm0xiri

dm0xiri
Więcej tematów