Trwa ładowanie...
d2cndm5

Prawie 1 mln zł przyniósł bieg charytatywny Poland Business Run

Prawie 1 mln zł przyniosła tegoroczna edycja biegu charytatywnego Poland Business Run, który w niedzielę odbył się w sześciu miastach Polski, w tym we Wrocławiu. Dochód z imprezy jest przeznaczony na zakup protez dla podopiecznych fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie 1 mln zł przyniósł bieg charytatywny Poland Business Run
(Facebook / Wroclaw Business Run)
d2cndm5

Jak poinformowała w poniedziałek dyrektor Fundacji Agnieszka Pleti, czwarta edycja imprezy była rekordowa pod względem zebranych środków, jak i liczby biegaczy. Na liniach startowych w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu stanęło prawie 15 tysięcy uczestników. - W skali sześciu biegnących miast udało nam się zgromadzić niemal 1 mln zł brutto. To kwota, dzięki której nowoczesne protezy otrzyma co najmniej dziewięciu beneficjentów, a także kolejni podopieczni naszej fundacji, których niebawem wybierzemy - podkreśliła.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, którego organizatorem jest Fundacja Poza Horyzonty. W skład każdej ze sztafet wchodziło pięć osób, a każdy z zawodników miał do przebiegnięcia dystans 3,8 km. Udział w zawodach brały przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, ale byli także reprezentanci teatrów i innych instytucji kultury, samorządów czy uczelni.

Firmy rywalizowały ze sobą nie tylko czasami, w jakich ich drużyny ukończą sztafetę, ale także kwotami wsparcia, które przeznaczają na Fundację. Środki na zakup pochodzą z opłat startowych uczestników, poprzez dobrowolne wpłaty w ramach towarzyszącej biegom akcji "Pomagam bardziej", a także poprzez bezpośrednie wsparcie finansowe od sponsorów biegów.

d2cndm5

Według Pleti wyjątkowym wydarzeniem tegorocznej edycji biegu był udział w jego krakowskiej odsłonie sztafety złożonej z osób niepełnosprawnych, które są beneficjentami biegu. W drużynie Jasiek Mela Team pobiegły osoby po amputacjach, w tym tegoroczna beneficjentka biegu Ania Drobna. Obok niej wystartowali także: Piotr Sajdak, Sławomir Szczupacki (na specjalnej protezie biegowej), Kasia Pietrzyk i Wioleta Jednaka.

- Cztery lata temu kiedy wymyślaliśmy ten projekt marzyliśmy, by historia zatoczyła koło, a te osoby, którym pomagamy mogły stanąć na linii startu. Nasze marzenie spełniło się w tym roku. To niezwykłe emocje - oceniła Agnieszka Pleti.

W ciągu trzech wcześniejszych edycji imprezy udało się zebrać 1,2 mln zł, co pozwoliło na zakup 35 protez dla 27 beneficjentów. W dotychczasowych biegach uczestniczyło łącznie ponad 15,5 tys. osób. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku w Krakowie.

d2cndm5

Podziel się opinią

Share
d2cndm5
d2cndm5
Więcej tematów