Trwa ładowanie...

Poszukiwania Madeleine McCann. Policjanci badają dół

Brytyjscy policjanci prowadzący w Portugalii poszukiwania śladów Madeleine McCann badają dół, znajdujący się ok. 300 metrów od hotelu, w którym przebywała dziewczynka.

Share
Poszukiwania Madeleine McCann. Policjanci badają dół
Źródło: PAP/EPA, fot: Luis Forra
d25z14y

Poszukiwania w regionie Algarve, gdzie w 2007 r. zaginęła mała Brytyjka, trwają od poniedziałku. Teren jest dokładnie badany za pomocą specjalistycznego sprzętu. W akcji uczestniczą też psy policyjne, które przyleciały na miejsce z Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie media donoszą, że w odległości ok. 300 metrów od hotelu, w którym przebywała Madeleine z rodziną, znaleziono głęboki dół, przykryty deskami, blachą i ziemią. To na nim skupiła się uwaga specjalistów. Nad dołem rozstawiony został biały namiot. Nie wiadomo dokładnie, co dzieje się w środku, ale BBC News podaje, że widziano wchodzących do namiotu i wychodzących z niego policjantów "w niebieskich kombinezonach i maskach".

Jednocześnie badane są kanały ściekowe w pobliżu miejsca, w którym na wakacjach przebywała rodzina McCann. Policjanci poszukują obiektów, które mogły zostać wrzucone do kanalizacji siedem lat temu.

d25z14y

Wznowione poszukiwania

W poniedziałek rano duży niezagospodarowany teren w kurorcie Praia da Luz został zabezpieczony przez portugalskich funkcjonariuszy. Następnie na miejscu pojawili się oficerowie śledczy z Wielkiej Brytanii. Poszukiwania mają potrwać do piątku, a pomóc w nich ma sprzęt do badania gruntu oraz aparatura dostarczona przez Scotland Yard.

Obszar poszukiwań ma wielkość trzech boisk do piłki nożnej i jest porośnięty krzakami. W okolicy znajdują się liczne mieszkania i apartamenty turystyczne. Niedaleko mieszkała w 2007 roku Madeleine McCann z rodzicami.

W październiku 2013 roku portugalska policja podjęła decyzję o wznowieniu zamkniętego w 2008 roku śledztwa w sprawie zaginięcia dziewczynki. Dochodzenie w Portugalii toczy się równolegle z tym prowadzonym przez Brytyjczyków.

Rodzice Madeleine, Kate i Gerry McCann, twierdzą, że ich córka została uprowadzona wieczorem z hotelowego apartamentu podczas ich nieobecności. Przypuszczają, że mogła paść ofiarą międzynarodowej siatki pedofilskiej.

d25z14y

14 października 2013 roku telewizja BBC wyemitowała nową policyjną rekonstrukcję zaginięcia Madeleine. Brytyjczycy rozpatrują obecnie kilka hipotez dotyczących motywów zaginięcia dziewczynki. Policja opracowała też dwa portrety pamięciowe mężczyzny, którego widziano niosącego na rękach dziecko wieczorem 3 maja 2007 roku.

Zaginięcie Madeleine

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 r. w portugalskim Algarve.

W połowie 2008 r. prokuratura w Portugalii umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia małej Maddie z możliwością wznowienia go, jeśli pojawią się nowe dowody. Do zakończenia dochodzenia przyczyniła się decyzja portugalskiego wymiaru ścigania, który jesienią 2007 r. uznał rodziców zaginionej za podejrzanych. Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony mediów i władz Wielkiej Brytanii, a współpraca pomiędzy śledczymi z obu krajów znalazła się w impasie.

Źródło: BBC News, "Daily Mail", PAP

d25z14y

Podziel się opinią

Share
d25z14y
d25z14y
Więcej tematów