Trwa ładowanie...

Porwanemu Estończykowi postawiono zarzut szpiegostwa

Moskiewska prokuratura postawiła zarzut szpiegostwa agentowi estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego Estonowi Kohverowi - powiedział jego adwokat Nikołaj Połozow. Według Tallina Kohver został porwany z Estonii przez Rosjan.

Share
Porwanemu Estończykowi postawiono zarzut szpiegostwa
Źródło: Wikimedia Commons
d2t6tbe

Prawnik dodał, że jego klientowi postawiono zarzut 8 września i grozi mu do 20 lat więzienia. - Zarzuty są nieuzasadnione i bezpodstawne - oświadczył Połozow.

Według strony rosyjskiej Estończyk został aresztowany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB)
twierdzi, że miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt do potajemnego nagrywania audio raz "sprzęt przeznaczony prawdopodobnie do prowadzenia działalności wywiadowczej" - cytuje AFP.

d2t6tbe

Zupełnie inną wersję wydarzeń podaje estońska Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego, według której Kohver został siłą porwany do Rosji, grożono mu przy tym bronią, a incydent wydarzył się w Estonii, w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński sąd uznał, że agenta uprowadzili "przemocą nieznani sprawcy, którzy przybyli z Rosji".

Również adwokat Kohvera, przetrzymywanego obecnie w areszcie tymczasowym FSB w Moskwie, powiedział, że "skłonny jest uznać, że Estona Kohvera uprowadzono".

d2t6tbe

Podziel się opinią

Share
d2t6tbe
d2t6tbe
Więcej tematów