Trwa ładowanie...
d8jq0pp

Polski kierowca napadnięty pod Paryżem. Ciężarówka spłonęła

Polski kierowca został napadnięty w imigranckim getcie pod Paryżem. Napastnicy pobili go i spalili ciężarówkę - donosi RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski kierowca napadnięty pod Paryżem. Ciężarówka spłonęła
(Agencja Gazeta, Fot: Dawid Chalimoniuk)
d8jq0pp

Mężczyzna został pobity przez czterech napastników, uzbrojonych w kije bejsbolowe i noże, którzy ukradli mu ciężarówkę. Spalony pojazd odnaleziono w pobliskim lesie - podaje francuski korespondent RMF FM Marek Gładysz.

Polak znajdował się w ciężarówce na parkingu przy autostradzie A13 w imigranckim getcie Mantes-la-Jolie pod Paryżem. Do pojazdu podszedł mężczyzna z podrobioną policyjną legitymacją i kazał mu otworzyć drzwi.

Polak zeznał, że został następnie wyciągnięty siłą z ciężarówki i zaatakowany przez czterech napastników, w tym trzech pochodzenia arabskiego.

d8jq0pp

Przedstawicielka firmy transportowej ATS z Papowa Toruńskiego powiedziała RMF FM, że Polak został pobity kijami bejsbolowymi i raniony nożem w nogę. Trafił do szpitala, ale na szczęście nie doznał ciężkich obrażeń i wraca do Polski, choć bez ciężarówki.

Według napadniętego kierowcy, w chwili ataku, w ciężarówce znajdowało się m.in. blisko tysiąc funtów i 150 euro w gotówce oraz dokumenty tożsamości, komórka i tablet. Wszystko to zostało prawdopodobnie skradzione, a następnie ciężarówkę podpalono.

Francuska policja prowadzi śledztwo - funkcjonariusze próbują ustalić tożsamość sprawców.

d8jq0pp

Podziel się opinią

Share

d8jq0pp

d8jq0pp
Więcej tematów