Trwa ładowanie...

Policja rozbiła grupę przestępczą. Znaleźli trzy plantacje konopi

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali trzy plantacje, na których znaleźli tysiąc krzewów konopi indyjskich. Czterech mężczyzn zatrzymali na gorącym uczynku. Zabezpieczyli też broń palną i amunicję.

Share
Policja rozbiła grupę przestępczą. Znaleźli trzy plantacje konopiŹródło: CBŚP, fot: CBŚP
dd50eky

Jak przekazało CBŚP w komunikacie, policjanci z Łodzi ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie trzech województw: łódzkiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego. Jej członkowie zakładali nielegalne plantacje i produkowali marihuanę na dużą skalę.

Złapani na gorącym uczynku

Największa plantacja znajdowała się w województwie śląskim. Policjanci weszli do obiektu, gdy przebywający w nim mężczyźni ścinali i suszyli rośliny. Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli 2 kilogramy gotowej marihuany, 10 kilogramów ściętych roślin, 700 krzaków konopi indyjskich, 3 sztuki broni palnej i tysiąc sztuk amunicji. Funkcjonariusze zatrzymali tam czterech mężczyzn.

W tym samym czasie druga grupa policjantów na teren kolejnej plantacji, gdzie znaleźli 260 krzaków i zatrzymali dwóch mężczyzn. Trzecią plantację funkcjonariusze odkryli w województwie kujawsko-pomorskim. Tam ujawnili uprawę ponad 100 krzaków i zatrzymali dwie osoby.

CBŚP
Źródło: CBŚP, fot: CBŚP

Możliwe dalsze zatrzymania

Łódzka prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, a CBŚP nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że część zatrzymanych osób była już w przeszłości notowana za różne przestępstwa kryminalne i narkotykowe.

dd50eky

Łącznie w rękach policji znalazło się siedem osób. Czterem przedstawiono już zarzuty dotyczące produkcji i posiadania narkotyków.

Zobacz także: Dramat 43-letniej Oksany. Gdy miała wylew jej pracodawca nie wezwał karetki

dd50eky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd50eky
dd50eky
Więcej tematów