Trwa ładowanie...
15-11-2014 16:07

Podejrzany o dokonanie zamachu w Paryżu dotarł do Francji

Mężczyzna podejrzany o udział w zamachu w Paryżu 34 lata temu dotarł do Francji. Wydał go kanadyjski sąd.

Podejrzany o dokonanie zamachu w Paryżu dotarł do FrancjiŹródło: AFP, fot: STR
d2xtwym
d2xtwym

W wyniku wybuchu bomby w 1980 roku cztery osoby zginęły, a wiele odniosło obrażenia. Ładunek eksplodował przed synagogą przy rue Copernic w pobliżu Pól Elizejskich.

Francuskie władze podejrzewają, że to 61-letni Hassan Diab skonstruował bombę użytą w zamachu. Podejrzany, który nie zgadza się z zarzutami, twierdzi, że jest ofiarą polowania na czarownice.

Zatrzymano go w Kanadzie w 2008 roku na żądanie Francji. Teraz stanął przed sądem w Paryżu w sprawie, która jak do tej pory nie znalazła swojego rozwiązania przez ponad trzy dekady. W Ottawie, gdzie mieszkał, był profesorem socjologii na tamtejszym uniwersytecie. Francuskie władze prowadzące dochodzenie w sprawie zamachu kierowały się sporządzonym portretem roboczym oraz ekspertyzą grafologiczną.

Zdaniem Paryża, podejrzany należał do jednostki specjalnej Narodowego Frontu Wyzwolenia Palestyny i nad Sekwanę przybył legitymując się fałszywym paszportem cypryjskim. W Ottawie utworzono komitet zajmujący się jego obroną uważając, że oskarżenia pod adresem Hassana Diaba nie mają solidnych podstaw.

d2xtwym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xtwym
Więcej tematów