Trwa ładowanie...
d4i05n2
d4i05n2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pocisk trafił w dom weselny. Nie żyje 26 osób

Co najmniej 26 osób zginęło, gdy w dom weselny w prowincji Helmand w południowym Afganistanie uderzył pocisk rakietowy - poinformowała miejscowa policja. Jej rzecznik powiedział, że 45 osób zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4i05n2

Inne źródła w lokalnych władzach twierdzą, że liczba zabitych sięgnęła 30, a rannych jest 60 osób w wyniku wybuchu pocisku rakietowego wystrzelonego w trakcie walki między siłami rządowymi a talibskimi bojownikami.

Region Sangin, gdzie wieczorem doszło do tej tragedii, jest jednym z bastionów talibskich rebeliantów na południu Afganistanu. Z Sanginu w maju r. 2014 wycofali się ostatni żołnierze amerykańscy.

W mediach dominuje przekonanie, że zakończona w końcu grudnia 13-letnia obecność zagranicznych wojsk w Afganistanie nie przyniosła oczekiwanych efektów, a kraj ten po wycofaniu koalicyjnych sił może pogrążyć się w kryzysie wewnętrznym, podobnym do irackiego.

d4i05n2

Podziel się opinią

Share

d4i05n2

d4i05n2
Więcej tematów