Trwa ładowanie...
04-09-2014 13:07

PKP zapewnia: pendolino pojedzie z Krakowa jeszcze w tym roku

W środę podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy padła obietnica, że Pendolino będzie kursował już od grudnia. Ceny biletów mają być atrakcyjne, a szybkie pociągi będą jeździć po zmodernizowanych torach.

PKP zapewnia: pendolino pojedzie z Krakowa jeszcze w tym rokuŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
dk3t47g
dk3t47g

PKP zakupiło włoskie wahadełka (wł. pendolino - wahadełko) od francuskiego koncernu już w maju 2011 roku. Za 20 szybkich pociągów spółka zapłaciła ok. 400 mln euro. Cały kontrakt na 665 mln obejmuje budowę zaplecza technicznego w stolicy oraz koszty utrzymania składów w odpowiednim stanie technicznym przez 17 lat.

Na początku lipca producent Pendolino - forma Alstom - ogłosiła komunikat o zgłoszeniu wniosku do Urzędu Transportu Kolejowego o dopuszczenie do używania składów. Pociągi, które po polskich torach mają się poruszać z prędkością do 250 km/h mają zacząć kursować już w grudniu.

- Na trasy między Wrocławiem, Katowicami, Krakowem, Warszawą i Gdańskiem w połowie grudnia tego roku wyjadą pociągi Pendolino - obiecywał podczas Forum Ekonomicznego wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło.

Ceny na szybsze przejazdy mają być "porównywalne z dzisiejszymi ekspresami Intercity". Przejazd z Krakowa do Warszawy ma trwać 2 godziny i 27 minut, a do Gdyni 5 godzin i 53 minuty.

dk3t47g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk3t47g
Więcej tematów