Trwa ładowanie...

PiS. To oni zasiądą w Parlamencie Europejskim. Którzy politycy zostaną europosłami?

PiS wyśle do Parlamentu Europejskiego 27 europosłów. Oni zostali europosłami. Sprawdzamy, którzy politycy PiS będą reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim.
Share
PiS będzie miało 27 przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Kto otrzymał mandat do Europarlamentu?
PiS będzie miało 27 przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Kto otrzymał mandat do Europarlamentu?Źródło: PAP/EPA, Fot: Barłomiej Zborowski
d4cgzc0

PiS – oni mają już mandat do Parlamentu Europejskiego

PiS ze zdecydowaną przewagą zwyciężył w wyborach do Parlamentu Europejskiego. PKW przekazała wyniki z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych. Wynika z nich, że na polityków PiS głos oddało 45,56 proc. głosujących. Taki rezultat gwarantuje partii Jarosława Kaczyńskiego 27 mandatów w Parlamencie Europejskim.

Walizki na podróż do Brukseli może już pakować Beata Szydło. Na obecną wicepremier głos oddało ponad 520 tys. wyborców. Jest to najlepszy wynik w skali kraju. W Parlamencie Europejskim zasiądzie również Joachim Brudziński. Minister Spraw Wewnętrznych zdobył najwięcej głosów w okręgu lubusko-zachodniopomorskim.

d4cgzc0

Mandat do Parlamentu Europejskiego uzyskali również:

Na ostateczne wyniki wyborów z niecierpliwością czekał Ryszard Czarnecki. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników do europarlamentu Czarnecki wie, że niebawem rozpocznie czwartą kadencję w Parlamencie Europejskim.

d4cgzc0

Podziel się opinią

Share
d4cgzc0
d4cgzc0
Więcej tematów