Trwa ładowanie...
d2n9ivh
d2n9ivh

Jadwiga Wiśniewska

Najnowsze informacje
3.5
(18 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Myszków

Jadwiga Wiśniewska jest europosłanką z ramienia PiS-u
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Jadwiga Wiśniewska – eurodeputowana VIII kadencji Parlamentu Europejskiego – należy do Prawa i Sprawiedliwości. W PE zasila szeregi Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Jadwiga Wiśniewska – życiorys

Jadwiga Wiśniewska urodziła się 2 lipca 1963 roku w Myszkowie na Śląsku. Skończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. W latach 1984-2003 pracowała jako nauczycielka klas I-III. Obejmowała również stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Gniazdowie.

Jest zasłużona dla społeczności lokalnej. Przewodniczyła Samorządowi Mieszkańców w Koziegłowach i przez 5 lat była członkinią Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Koziegłowy. Ponadto zasiadała w Radzie Powiatu w Myszkowie i została wybrana na Przewodniczącą Komisji Oświaty i Kultury Rady Powiatu.

Jadwiga Wiśniewska – działalność polityczna

Jadwiga Wiśniewska należy do partii Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach parlamentarnych 2005 z ramienia PiS-u otrzymała mandat poselski na Sejm V kadencji, gdzie przewodniczyła Komisji ds. Kontroli Państwowej i obejmowała funkcję wiceprzewodniczącej Grupy Polsko-Słowackiej. Kierowała pracami Komisji Nadzwyczajnej w czasie prac nad zmianą Konstytucji RP w 2007 roku. Podczas wyborów parlamentarnych 2007 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.

Jadwiga Wiśniewska została również członkiem rady politycznej partii PiS, a później wiceprezesem Zarządu Okręgowego PiS w Częstochowie. W 2014 roku zdecydowała się na start w wyborach europarlamentarnych i zasiliła szeregi eurodeputowanych VIII kadencji PE.

W Parlamencie Europejskim Jadwiga Wiśniewska należy do ugrupowania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz do:

  • Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności,
  • Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia.

Jest wiceprzewodniczącą Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE oraz Intergrupy ds. Dobrostanu Zwierząt. Od października 2018 roku zasiada również w zarządzie Ruchu Kobiet Sojuszu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów ACRE.

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2019 Jadwiga Wiśniewska została zgłoszona przez PiS jako reprezentantka partii z pierwszej pozycji na liście dla województwa śląskiego.

d2n9ivh
d2n9ivh
d2n9ivh
Więcej tematów
d2n9ivh