Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 – śląskie: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, otrzyma trzy mandaty

Wyniki tegorocznych wyborów do Europarlamentu w województwie śląskim. Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zdobyło najwięcej głosów. Mimo wygranej otrzyma tyle samo mandatów co Koalicja Europejska (KE).

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 – śląskie: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, otrzyma trzy mandatyŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d18xmoe
d18xmoe

Wybory do Europarlamentu 2019 – śląskie: Koalicja Europejska/Prawo i Sprawiedliwość zwycięża

Według wyników sondażowych od IPSOS Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zdobyło najwięcej głosów w województwie śląskim (40,9 proc.). Drugi wynik uzyskała Koalicja Europejska (KE), na którą zagłosowało 39,3 proc. wyborców. Podium uzupełnia Konfederacja z wynikiem 7 proc. głosów.

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 – śląskie: Osiem mandatów z okręgu

Dość dużo mandatów otrzymają kandydaci z tego okręgu, bowiem łącznie aż osiem. Trzy mandaty przypadły politykom z listy PiS-u - w Parlamencie Europejskim zasiądą Jadwiga Wiśniewska, Grzegorz Tobiszowski i Izabela Kloc.

Choć PiS wygrał na Gónym Śląsku, co dostanie tyle samo mandatów co KE, z której do Brukseli pojadą Jerzy Buzek, Marek Balt i Jan Olbrych. Po jednym mandacie dostaną Wiosna (Łukasz Kohut) i Konfederacja (Jacek Wilk).

Z pozostałych kandydatów wysoki wynik uzyskał KANDYDAT (PARTIA, XXX proc.).

Źródło: TVN 24

d18xmoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18xmoe
Więcej tematów