Trwa ładowanie...
d2t1xj6

Grzegorz Tobiszowski

Najnowsze informacje
3.4
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Ruda Śląska

d2t1xj6
Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

Grzegorz Tobiszowski jest szefem katowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Od 2005 roku zasiada w Sejmie i kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Grzegorz Tobiszowski – życiorys

Grzegorz Tobiszowski urodził się 1 listopada 1965 roku. Skończył socjologię i ekonomię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również absolwentem studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu w Polskiej Akademii Nauk. Pracował jako inspektor w wydziale kredytów Banku Śląskiego. W 2001 został prezesem Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Katowicach.

Grzegorz Tobiszowski – działalność polityczna

Działalność polityczna Grzegorza Tobiszowskiego rozpoczęła się od członkostwa w radzie miejskiej Rudy Śląskiej. Zasiadał w niej przez 7 lat (od 1994 roku) i został wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Starował również w wyborach samorządowych 1994 – otrzymał wówczas mandat do Sejmiku Województwa Śląskiego.

W 2005 roku, już z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, kandydował do Sejmu V kadencji. Mandat uzyskał trzykrotnie, nie tylko w wyborach 2005, ale również w kolejnych – 2011 i 2015. W bieżącej kadencji pełni szereg ważnych funkcji parlamentarnych. Jest m.in.:

  • zastępcą przewodniczącego Komisji Infrastruktury,
  • członkiem Podkomisji Stałej ds. Budownictwa oraz Gospodarki Przestrzennej i Mieszkaniowej
  • członkiem Podkomisji Stałej ds. Łączności i Nowoczesnych Technik Informacyjnych,
  • członkiem Podkomisji Stałej ds. Transportu Lądowego.

1 grudnia 2015 roku został wiceministrem energii, a 23 marca 2016 roku – pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Tobiszowski jest członkiem Rady Politycznej PiS oraz prezesem Zarządu Okręgowego PiS w okręgu Katowice (funkcję tę objął po Marii Nowak). Kieruje się ideałami zawartymi w społecznej nauce Kościoła. Dba o sprawy gospodarcze Śląska (przede wszystkim energetykę i górnictwo), jak również o rozwój spółdzielczości oraz małej i średniej przedsiębiorczości.

Grzegorz Tobiszowski startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 z drugiego miejsca na liście PiS w okręgu śląskim. Pierwsza pozycja została przyznana Jadwidze Wiśniewskiej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t1xj6
d2t1xj6
d2t1xj6
Więcej tematów
d2t1xj6