Trwa ładowanie...

Skandal z politykiem PiS. Kaczyński reaguje, Tobiszowski zawieszony

Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu Grzegorza Tobiszowskiego w prawach członka partii — przekazał w mediach społecznościowych rzecznik PiS Rafał Bochenek. To reakcja na medialne doniesienia o zachowaniu europosła PiS wobec jego partnerki.

Kaczyński zdecydował. Tobiszowski zawieszony w PiSKaczyński zdecydował. Tobiszowski zawieszony w PiSŹródło: PAP, fot: Jarek Praszkiewicz
d2l93ct
d2l93ct

Grzegorz Tobiszowski zasiada w Parlamencie Europejskim, wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości od 2029 roku. Nie znalazł się jednak na listach partii w tegorocznych wyborach.

To jednak nie wszystko. Polityk decyzją Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka partii. Może także zostać z niej całkowicie wykluczony.

"Decyzja o nieumieszczaniu p. G. Tobiszowskiego na listach PiS do PE podyktowana była wieloma niepokojącymi informacjami, jakie docierały do kierownictwa partii, a dotyczyły jego dalece niestosownego i kompletnie nieakceptowalnego zachowania. Wobec kolejnych, oburzających doniesień medialnych p. prezes J. Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu p. G. Tobiszowskiego w prawach członka partii i wystąpił do Rzecznika Dyscypliny Partyjnej z wnioskiem zmierzającym do jego wykluczenia ze struktur PiS" - poinformował Rafał Bochenek w mediach społecznościowych.

Wstrząsające nagrania. Europoseł PiS wyzywał swoją partnerkę

Wcześniej Onet opublikował treść nagrań, z których wynika, że Grzegorz Tobiszowski w wulgarny sposób wyzywał swoją partnerkę Tatianę A. Kobieta wezwała na miejsce policję.

d2l93ct

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, jak donosi portal, kłócił się także z funkcjonariuszami. Zarzucił im, że informację o awanturze przekażą mediom. Rzucił w stronę policjantów: "ja wyciągnę moich posłów".

Jak przekonuje Onet, to nie była pierwsza tego typu sytuacja. Na przełomie 2017 i 2018 r. w domu polityka doszło do awantury z jego byłą żoną Dorotą Tobiszowską. Kobieta miała wybiec z domu z zakrwawionymi rękami.

Źródło: Onet

d2l93ct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l93ct
Więcej tematów