Trwa ładowanie...
d2p9mg3

Piloci Lufthansy zapowiadają kontynuację strajku

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejny strajk pilotów Lufthansy - zapowiedział, na krótko przed zakończeniem obecnego protestu, związek zawodowy Cockpit. Akcja obejmie połączenia międzykontynentalne oraz towarowe w godz. od 3 rano do północy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piloci Lufthansy zapowiadają kontynuację strajku
(PAP/EPA, Fot: Maurizio Gambarini)
d2p9mg3

Trwający od poniedziałku strajk pilotów Lufthansy zakończy się o północy z wtorku na środę. 36-godzinna akcja protestacyjna spowodowała odwołanie 1400 lotów; ok. 150 tys. pasażerów nie mogło skorzystać z usług przewoźnika. Każdy dzień strajku oznacza stratę w wysokości 15-20 mln euro.

Pomiędzy pracodawcą a związkowcami istnieją nadal "znaczne różnice" zdań, dlatego postanowiliśmy przedłużyć protest - oświadczył wieczorem Cockpit reprezentujący 5,4 tys. pilotów.

Będzie to już dziesiąta w tym roku akcja strajkowa podjęta przez pilotów Lufthansy w sporze o zachowanie przywilejów emerytalnych i kwestie płacowe oraz program funkcjonowania Lufthansy w przyszłości.

d2p9mg3

Związkowcy domagają się utrzymania dotychczasowych zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać już nawet w wieku 55 lat. Pracodawca chce natomiast stopniowo podnieść ten próg przynajmniej do 60 lat. Sprawa dotyczy pilotów samej Lufthansy, jak również jej spółek córek: Lufthansa Cargo i Germanwings.

Dyrekcja Lufthansy planuje ponadto wprowadzenie tanich połączeń na trasach międzykontynentalnych i obniżenie kosztów w związku z coraz groźniejszą konkurencją linii azjatyckich. W środę strategię na przyszłość omawiać będzie rada nadzorcza największych niemieckich linii lotniczych.

Tegoroczne strajki pilotów Lufthansy kosztowały niemieckiego przewoźnika już ok. 170 mln euro.

d2p9mg3

Podziel się opinią

Share
d2p9mg3
d2p9mg3
Więcej tematów