Trwa ładowanie...
d1eckxx

Organizatorzy: będzie 100 tys. uczestników obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej

• 100 tysięcy osób spodziewają się organizatorzy obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej
• 50 tysięcy osób ma zebrać się przed Pałacem Prezydenckim, a drugie 50 tysięcy uczestniczyć w marszu pamięci
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej
Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d1eckxx

Jak dowiedziało się Radio Zet, 100 tys. osób to liczba podana w zgłoszeniu zgromadzeń, które organizatorzy złożyli w warszawskim ratuszu. Według nich, 50 tysięcy osób ma zebrać się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie o godzinie 8.41 odbędzie się apel pamięci. Drugie 50 tysięcy ma wziąć udział w marszu pamięci, który przejdzie wieczorem sprzed Archikatedry Warszawskiej przed Pałac Prezydencki.

Przez cały dzień na scenie przed Pałacem Prezydenckim będą wyświetlane filmy o katastrofie smoleńskiej. Wystąpienie prezydent Andrzeja Dudy zaplanowano na 16.50. Bezpośrednio po wystąpieniu nastąpi odsłonięcie na Pałacu Prezydenckim tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu.

O godz. 19.00 odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Wcześniej odbędzie się koncert Chóru Archikatedry Warszawskiej. Po mszy spod katedry wyruszy marsz pamięci przed Pałac Prezydencki. Całość obchodów zakończy o 21.00 kolejny Apel Pamięci i wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

d1eckxx

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wysocy urzędnicy państwowi, dowódcy różnych rodzajów Sił Zbrojnych, parlamentarzyści, członkowie rodzin ofiar katyńskich.

d1eckxx

Podziel się opinią

Share
d1eckxx
d1eckxx
Więcej tematów