Trwa ładowanie...

Ołeksandr Turczynow: dalsza aktywizacja Rosji to stan wojenny i mobilizacja

Dalsza aktywizacja rosyjskich wojsk w Donbasie zmusi Ukrainę do wprowadzenia stanu wojennego i mobilizacji całego potencjału wojennego - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Ołeksandr Turczynow.

Share
Ołeksandr Turczynow: dalsza aktywizacja Rosji to stan wojenny i mobilizacja
Źródło: AFP, Fot: Sergei Supinsky
d1txn6i

- Jeśli Rosja zdecyduje się na zerwanie mińskich porozumień, a niestety, robi wszystko w tym kierunku, będziemy działać zgodnie z wyzwaniami, przed którymi stanie państwo. Jeśli dojdzie do aktywnego użycia rosyjskich wojsk, będziemy zmuszeni ogłosić stan wojenny i zmobilizować cały potencjał, który posiadamy - powiedział.

Turczynow ocenił, że sytuacja w strefie operacji antyterrorystycznej prowadzonej przeciwko separatystom prorosyjskim na wschodzie kraju jest bardzo napięta, a siły rebeliantów i Rosji koncentrują się tuż przy linii rozgraniczenia. Ukraina odnotowuje też coraz bardziej intensywne ostrzały pozycji swoich wojsk.

d1txn6i

- Właśnie dlatego ćwiczymy obecnie nie tylko odpieranie ataków, lecz i kontrataki w razie ofensywy - zaznaczył sekretarz RBNiO, zapewniając, że Ukraina gotowa jest do powstrzymania wroga.

Ukraiński ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk poinformował, że separatyści nie tylko ostrzeliwują siły rządowe z zakazanego w mińskich porozumieniach uzbrojenia, ale i masowo wysyłają na linię frontu grupy dywersyjno-zwiadowcze. "Składają się one z żołnierzy Federacji Rosyjskiej, miejscowych bojowników i najemników rosyjskich, którzy zostali przeszkoleni przez instruktorów z Federacji Rosyjskiej" - napisał na swoim Facebooku.

d1txn6i

Podziel się opinią

Share
d1txn6i
d1txn6i
Więcej tematów