Trwa ładowanie...

Ogromna siła wiatru na wybrzeżu: powalone drzewa, brak prądu

Silny wiatr na Pomorzu. Straż pożarna interweniowała kilkanaście razy. W nocy wiatr powalał drzewa, zrywał linie energetyczne, kilkanaście tysięcy mieszkańców nie ma prądu - podaje TVN24. Straż pożarna usuwała też drzewa i gałęzie, a nawet elementy blaszanego garażu, które tarasowały drogi. Na morzu panuje sztorm.

Share
Ogromna siła wiatru na wybrzeżu: powalone drzewa, brak prądu
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d44w43h

Dyżurni Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa ostrzegają, że na morzu panuje dziesiątka w skali Beauforta.

Kilkanaście tysięcy mieszkańców nie ma prądu

Jak poinformowała na swej stronie internetowej firma Energa-Operator odpowiedzialna za dystrybucję prądu w regionie, w okolicach Starogardu Gdańskiego zasilania nie ma 12 miejscowości w gminach Gniew, Kaliska, Osieczna i Lubichowo. W rejonie Kartuz prądu nie ma w pięciu miejscowościach w gminach Dziemiany, Kościerzyna i Lipusz. Kolejnych osiem miejscowości bez prądu znajduje się w rejonie Wejherowa w gminach Choczewo, Gniewino, Krokowa i Szemud. Energetycy mają nadzieję, że wszystkie te awarie uda się usunąć maksymalnie do południa.

d44w43h

Prądu nie ma też 17 miejscowości w okolicach Lęborka w gminach Cewice, Czarna Dąbrówka, Nowa Wieś Lęborska i Wicko. Bez zasilania są też dwie miejscowości w gminie Damnica w rejonie Słupska. Energa-Operator podaje, że tutaj trudno jest oszacować przybliżony czas przywrócenia zasilania, bo jak dotąd nie udało się zlokalizować uszkodzenia i ocenić rozmiaru szkód.

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa Grzegorz Benkewicz, od północy do piątkowego rana strażacy brali udział w 18 akcjach związanych z silnym wiatrem. Najczęściej trzeba było uprzątnąć połamane gałęzie czy drzewa, które utrudniały komunikację. W jednym przypadku - w miejscowości Połczyno w rejonie Pucka, drogę tarasowały elementy blaszanego garażu.

Wczoraj wieczorem IMGW ogłosiło alert drugiego stopienia na terenie województwa pomorskiego. Ostrzeżenie będzie obowiązywało do godz. 16.00.

Benkewicz poinformował, że silny wiatr będzie się utrzymywał: w ciągu dnia: tuż nad morzem może wiać w porywach z prędkością około 100 km/h. Im bliżej wieczora, tym wiatr ma być słabszy.

Sprawdź prognozę w serwisie pogoda

Źródło: TVN24

d44w43h

Podziel się opinią

Share
d44w43h
d44w43h
Więcej tematów