Trwa ładowanie...
Policja
16-06-2016 10:56

Odzyskano skradzione z Czech pojazdy o wartości 1,3 mln zł

• Policjanci odzyskali skradzione z terenu Czech pojazdy
• Wartość odzyskanych ciągników szacuje się na ok. 1,3 mln zł

Odzyskano skradzione z Czech pojazdy o wartości 1,3 mln złŹródło: KWP w Poznaniu
d18mkfq
d18mkfq

Policjanci z powiatu kłodzkiego odzyskali pojazdy o wartości ok. 1,3 mln zł. To ciągniki rolnicze skradzione kilka dni wcześniej z Czech.

Informację o skradzionych pojazdach uzyskali w miniony weekend funkcjonariusze z Polanicy Zdroju. Według wstępnych ustaleń, miały one znajdować się na podległym im terenie. W trakcie sprawdzania okolicy mundurowi ujawnili naczepę, wewnątrz której znajdowały się dwa poszukiwane ciągniki. Miała ona zagraniczny numer rejestracyjny i, z wyjątkiem dachu, była zasłonięta plandeką. W pobliżu zabezpieczono też inny pojazd i znajdującego się w nim kierowcę. Okazał się nim 27-letni obywatel Rumunii.

Policjanci, po przeprowadzeniu weryfikacji, potwierdzili, że odnalezione pojazdy pochodzą z kradzieży. Ich wartość została oszacowana na kwotę 8 mln koron czeskich - to jest ok. 1,3 mln zł. Pojazdy zostały już przekazane prawowitemu właścicielowi. Jak przypomina policja, za kradzież i paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem - aż 10 lat więzienia.

d18mkfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18mkfq
Więcej tematów