Trwa ładowanie...
d3uhkcg
TVP

Nowa Huta: zostawił psa na nagrzanym balkonie i wyszedł z mieszkania

Balkon o powierzchni 1 metra kwadratowego, brak miski z wodą i 35 stopni Celsjusza na termometrze. W takich warunkach właściciel pozostawił swojego psa na balkonie jednego z bloków w Nowej Hucie. Zgłoszenie przyjęła krakowska straż miejska, ale potrzebna była też interwencja straży pożarnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa Huta: zostawił psa na nagrzanym balkonie i wyszedł z mieszkania
(Krakowska straż miejska)
d3uhkcg

Strażacy, którzy pojawili się nowohuckim osiedlu, weszli po drabinie na balkon i znieśli psa. Zwierzę zostało przekazane inspektorowi Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Straż miejska apeluje do właścicieli psów i kotów, by w trakcie upałów dbali o właściwą ochronę swoich pupili - przede wszystkim, by zapewnili im dostęp do świeżej wody pitnej. W przypadku wysokich temperatur spacery między godziną 10.00 a 16.00 nie są zalecane. Warto też zabrać ze sobą wodę i mokry ręcznik, którym można schłodzić zwierzę.

Nie powinniśmy zostawiać zwierząt w miejscach nasłonecznionych, zwłaszcza w zaparkowanym samochodzie, nawet z uchylonymi szybami. Temperatura powietrza w nagrzanym samochodzie może przekroczyć 60 stopni Celsjusza w ciągu kilkunastu minut!

W przypadku, gdy zauważymy, że zwierzę przebywa w złych warunkach i nie ma dostępu do wody, interwencję należy zgłosić do straży miejskiej (nr tel.: 986), do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (ul. Floriańska 53, tel. 12 421 77 72, 12 421 26 85) lub pod numer alarmowy 112.

d3uhkcg

Podziel się opinią

Share

d3uhkcg

d3uhkcg
Więcej tematów