Trwa ładowanie...
d1sh0oy
Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana. Dwóch mieszkańców Krakowa zatrzymano na gorącym uczynku

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana. Dwóch mieszkańców Krakowa zatrzymano na gorącym uczynku

Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu i zatrzymali dwóch mieszkańców Krakowa na gorącym uczynku. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 970 tysięcy złotych - poinformował podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sh0oy

Nielegalna linia technologiczna do produkcji tytoniu mieściła się na terenie gminy Krzeszowice (woj. małopolskie). Na miejscu policjanci zabezpieczyli profesjonalną maszynę gilotynową, urządzenia do suszenia, jak również ponad 1,5 tony suszu tytoniowego o wartości rynkowej ponad 710 tysięcy złotych. Oprócz tego ujawniono ponad 340 kilogramów gotowego tytoniu do palenia, którego wartość oszacowana została na blisko 220 tysięcy złotych.

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Krakowa, z których jeden był już wcześniej karany za przestępstwa akcyzowe. Jeden z mężczyzn próbował uciekać, ale został zatrzymany po krótkim pościgu.

d1sh0oy

Szacuje się, że podejrzani mogli wyprodukować co najmniej 2 tony gotowego tytoniu, którego wartość wynosi ok. 1,2 miliona złotych, natomiast straty budżetu państwa z tytułu przestępczej działalności wynoszą około 1,4 miliona złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Krakowie Krowodrzy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

d1sh0oy

Podziel się opinią

Share
d1sh0oy
d1sh0oy
Więcej tematów