Trwa ładowanie...
d10wkgs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie żyje Waldemar Ochnia - "człowiek o stu głosach"

Waldemar Ochnia, znany parodysta nazywany człowiekiem o stu głosach, zmarł w środę po ciężkiej chorobie. Miał 63 lata. Pogrzeb odbędzie się w piątek w katedrze w Radomiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Waldemar Ochnia - "człowiek o stu głosach"
(PAP, Fot: Piotr Rybarczyk)
d10wkgs

O śmierci Waldemara Ochni, który przegrał walkę z rakiem, poinformował syn artysty Przemysław Ochnia, radomski twórca komiksów.

Jak podkreślił, choroba pokrzyżowała wiele zawodowych planów Waldemara Ochni. - Mieliśmy razem robić serię filmów animowanych z dubbingiem taty. Przygotowywał też nowy program kabaretowy. Mimo choroby chciał być ciągle blisko ludzi - powiedział syn parodysty.

Waldemar Ochnia urodził się w 1952 r. w Radomiu.

d10wkgs

"Od wczesnego dzieciństwa wykazywałem zdolności aktorskie i predyspozycje do naśladowania głosów i imitacji dźwięków - (...) otrzymywałem uwagi w 'dzienniczku' za przedrzeźnianie nauczycieli, a burę od rodziców. Jednak w miarę upływu czasu wszyscy, a więc także nauczyciele, rodzice, a wcześniej koleżanki i koledzy dochodzili do przekonania, że to po prostu talent artystyczny" - napisał o sobie artysta na swojej stronie internetowej.

Był znanym artystą kabaretowym, satyrykiem i parodystą. Występował m.in. w "Podwieczorku przy mikrofonie" - popularnej audycji radiowej, nadawanej w programie I Polskiego Radia oraz w Parafonii w radiowej Trójce. W latach 1991-1993 podkładał głos w programie "Polskie Zoo".

W latach 90. występował w programach Tadeusza Drozdy: Dyżurnym Satyryku Kraju i Polskiej Agencji Satyrycznej. Brał udział w telewizyjnych "Szopkach Noworocznych" oraz w programach "Szymon Majewski Show", jako jeden z uczestników tzw. "Rozmów w tłoku".

Parodiował m.in. Jerzego Urbana, Lecha Wałęsę, Józefa Oleksego, Janusza Rewińskiego i Waldemara Pawlaka, Włodzimierza Cimoszewicza.

d10wkgs

Podziel się opinią

Share

d10wkgs

d10wkgs
Więcej tematów