Trwa ładowanie...
d4b93ce
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie żyje Palestyńczyk, którego dom podpalili żydowscy osadnicy

Palestyńczyk Saed Dawabcheh, którego dom podpalili 31 lipca ekstremiści żydowscy, zmarł w izraelskim szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń - podały źródła palestyńskie. W pożarze zginął jego półtoraroczny syn. Ciężko ranny jest drugi syn i jego matka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Palestyńczyk, którego dom podpalili żydowscy osadnicy
(PAP/EPA, Fot: ALAA BADARNEH)
d4b93ce

27-letnia Riha walczy ze śmiercią, a stan 4-letniego Ahmeda, który ma poparzone 60 procent ciała, w ostatnich dniach lekko się poprawił.

Pożar wybuchł o świcie, gdy żydowscy osadnicy obrzucili granatami zapalającymi dwa domy mieszkalne w osiedlu Duma, w północnej części Zachodniego Brzegu nieopodal Nablusu.

Po pożarze premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że "jest wstrząśnięty tym karygodnym i przerażającym czynem", który nazwał "aktem terroru pod każdym względem". Zażądał od izraelskich sił, by "skorzystały z wszelkich środków, jakie mają do dyspozycji, aby aresztować zabójców i postawić ich przed sądem".

d4b93ce

W następstwie tego ataku władze Izraela zapowiedziały dopuszczenie ostrzejszych metod przesłuchań stosowanych wobec palestyńskich podejrzanych, także w odniesieniu do radykalnych żydowskich bojowników podejrzanych o przemoc o podłożu politycznym.

Zgodzono się na umieszczanie w areszcie bez zarzutów żydowskich bojowników podejrzewanych o przemoc o motywach politycznych wobec Palestyńczyków. Dotychczas praktyka ta była zarezerwowana w zasadzie tylko dla palestyńskich podejrzanych.

d4b93ce

Podziel się opinią

Share

d4b93ce

d4b93ce
Więcej tematów