Trwa ładowanie...
d1fzjo2
d1fzjo2

Nawałnice nad Polską - w woj. śląskim zginęła jedna osoba

Jedna osoba zginęła w wyniku nawałnic, jakie przeszły w woj. śląskim - poinformował w środę dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Burze spowodowały utrudnienia w ruchu pociągów na terenie kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fzjo2

- W miejscowości Studzionka drzewo przewróciło się na samochód. Zginęła jedna osoba - podał dyżurny WCZK.

Dodał, że dotąd wpłynęło ponad 500 różnych interwencji. - Mamy utrudnienia na drodze krajowej nr 1 (DK 1) w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie utrudnienia odnotowano w obu kierunkach. W Łaziskach Górnych na DK 81 wstrzymany został ruch w kierunku na Wisłę - powiedział dyżurny.

Utrudnienia odnotowano również na dwóch odcinkach kolejowych - Katowice-Bielsko-Biała oraz Katowice-Rybnik. Trasy blokują połamane drzewa, zerwana została sieć trakcyjna.

d1fzjo2

- Otrzymaliśmy również informacje o uszkodzeniach gazociągu, m.in. w Czechowicach-Dziedzicach, miejscowościach Kobiór oraz Wisła Mała - poinformował dyżurny.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że silne burze spowodowały utrudnienia w ruchu pociągów na terenie kraju.

Jak informuje PKP PLK, pasażerowie są informowani o sytuacji, wydano napoje. Na linii działają służby techniczne i straż pożarna. Informacje o utrudnieniach są przekazywane w pociągach oraz na dworcach i przystankach. PKP PLK przypomina również o możliwości korzystania z infolinii PKP Intercity - tel. 19 757. Informacje o utrudnieniach są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej rozklad.plk-sa.pl.

d1fzjo2

Podziel się opinią

Share
d1fzjo2
d1fzjo2
Więcej tematów