Trwa ładowanie...
10-09-2014 00:10

"Nasz Dziennik": Narodowy Fundusz Zdrowia oszczędza na wcześniakach

Narodowy Fundusz Zdrowia nie płaci szpitalom ginekologiczno-położniczym za nadwykonania i procedury wysokospecjalistyczne, donosi "Nasz Dziennik".

Share
"Nasz Dziennik": Narodowy Fundusz Zdrowia oszczędza na wcześniakachŹródło: Fotolia
d29du0i

Dla przykładu gazeta wymienia Szpital Specjalistyczny Świętej Zofii w Warszawie, który od dłuższego czasu nie otrzymuje pieniędzy za porody wcześniacze, transfuzje krwi, operacje i inne zabiegi wykonywane w przypadku dzieci przewcześnie urodzonych.

Lekarze alarmują, że jeśli sytuacja się nie zmieni, pacjenci będą czekać na niektóre operacje i zabiegi w kolejkach. Albo dopłacać z własnej kieszeni. Brzmi to tym bardziej absurdalnie, że chodzi o dzieci urodzone np. kilka tygodni przed terminem, czyli w sytuacjach, których po prostu nie da się zaplanować, ani przewidzieć.

- W kwestii nadwykonań nic się nie zmieniło. Obie strony - szpital i płatnika - obowiązuje zawarta w podpisanym kontrakcie wartość umowy na cały rok. Dopiero po zakończonym roku płatnik może podjąć ze świadczeniodawcą rozmowy odnośnie do zgłoszonych nadwykonań, skomentował w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Andrzej Troszyński z NFZ.

d29du0i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29du0i
Więcej tematów