Trwa ładowanie...
d48v2yj
IAR

Najnowszy sondaż: Kukiz'15 traci poparcie, PSL poza Sejmem

PiS wciąż przed PO, a Zjednoczona Lewica silniejsza - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24. Kukiz'15 traci poparcie, a na PSL głosowałoby mniej osób, niż w poprzednim sondażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż: Kukiz'15 traci poparcie, PSL poza Sejmem
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d48v2yj

Prawo i Sprawiedliwość popiera 35 procent, Platformę Obywatelską - 26 procent ankietowanych. Obu partiom rośnie poparcie. Porównując z badaniami z 16 lipca PiS odnotowało wzrost o 2 punkty procentowe, PO o 3 punkty procentowe.

Poparcie traci Kukiz’15. Jak wynikało z poprzedniego badania ruch społeczny Pawła Kukiza mógł liczyć na 18 procent głosów. Teraz na ruch społeczny muzyka zagłosowałoby 12 procent respondentów.

Deklarowane poparcie dla Zjednoczonej Lewicy wyniosło 8 procent, co daje im czwarte miejsce w wyścigu do ław sejmowych. Koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Unii Pracy oraz Zielonych odnotowała jednoprocentowy wzrost poparcia. To daje jej miejsce w Sejmie.

d48v2yj

Szansę na wejście do parlamentu ma też NowoczesnaPL, na którą głos zamierza oddać 5 procent Polaków biorących udział w sondażu. Poparcie partii Ryszarda Petru nie zmieniło się od połowy lipca.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, do Sejmu nie trafiłoby Polskie Stronnictwo Ludowe. Poparcie Ludowców spadło o 2 punkty procentowe i obecnie wynosi 3 procent.

Podobny wynik i podobny los czekałby partię Janusza Korwin-Mikkego. Na KORWiN zagłosowałoby o jeden procent mniej wyborców niż w lipcu.

Wciąż 9 procent Polaków nie wie lub nie chce zdradzić, na kogo zagłosuje. To aż o 5 punktów procentowych więcej niezdecydowanych niż miesiąc temu. Szacowana przez Millward Brown frekwencja wyniosłaby 44 procent.

Badanie wykonano telefonicznie 10 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1003 Polaków.

d48v2yj

Podziel się opinią

Share

d48v2yj

d48v2yj
Więcej tematów