Trwa ładowanie...
02-12-2014 13:53

Najmłodszy prezydent w Polsce: "Nie wiem za co wyrzucono mnie z PO"

Ma 25 lat i jest najmłodszym prezydentem miasta w Polsce. Zdobył 58,54 proc. głosów i pokonał dotychczasowego prezydenta Starachowic - Sylwestra Kwietnia z SLD. Marek Materek jest bezpartyjny. Kilka miesięcy temu wyrzucono go z szeregów Platformy Obywatelskiej. Twierdzi, że do tej pory nie wie, za co.

Share
d1mp26o

- Odwołałem się do krajowego sądu koleżeńskiego po to, żeby poznać przyczynę tego wyrzucenia, ale do dziś żadnej odpowiedzi nie uzyskałem - powiedział w rozmowie z TVN24 Marek Materek.

Wcześniej władze świętokrzyskiej PO rozwiązały powiatowe struktury, którymi Materek kierował od października 2013 r.

- Zbytnia samodzielność nie popłaca w polityce - tłumaczy Materek. - Jest przewodniczący regionu, który chciałby, aby szefowie powiatowych struktur go słuchali, a oni starają się działać na korzyść swojej miejscowości, powiatu i ja taką osobą raczej byłem.

Jakie plany ma nowy prezydent Starachowic? W rozmowie z TVN24 wyznał, że chce podczas swojej kadencji doprowadzić do tego, by Starachowice kojarzyły się jak najlepiej.

- Żyje tam dużo ludzi pozytywnie zakręconych, którzy zmieniają miasto - stwierdził. - Naszą rolą jest pokazanie Starachowic z innej strony, innego oblicza miasta.

Źródło: TVN24

d1mp26o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mp26o
d1mp26o
Więcej tematów