Trwa ładowanie...
Policja

Na spotkanie z poznaną w internecie kobietą z Polski przywiózł... Broń

• Policjanci w Krakowie zatrzymali Niemca, który nielegalnie przywiózł do Polski broń • 60-latek przyjechał do Polski na spotkanie z przyjaciółką • Zatrzymany przez policję mężczyzna usłyszał zarzuty
Share
Na spotkanie z poznaną w internecie kobietą z Polski przywiózł... Broń
Źródło: policja.gov.pl
d36txgf

Krakowscy policjanci zatrzymali 60-latka, obywatela Niemiec, który przywiózł do Polski broń bez wymaganego zezwolenia. Mężczyznę ujęto, gdy próbował wyjechać z Polski. Usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni.

60-latek postanowił przyjechać do Polski, żeby odwiedzić poznaną w internecie kobietę. Na czas pobytu nad Wisłą zamieszkał w jej mieszkaniu. Niedługo potem siostra przyjaciółki Niemca zauważyła, że ma on w swoim bagażu przedmiot przypominający pistolet. Zaniepokojona tym odkryciem opowiedziała o nim swemu partnerowi, który odbywał karę pozbawienia wolności.

W obawie o życie swojej partnerki i jej siostry, mężczyzna powiadomił o sprawie policję. Funkcjonariusze zatrzymali Niemca na dworcu PKP, kiedy próbował wyjechać z kraju. W jego bagażu znaleźli broń, którą zabezpieczyli do dalszych badań w laboratorium kryminalistycznym. Mężczyzna tłumaczył, że nie był świadomy, iż nie może przewozić broni poza granice kraju, w którym uzyskał pozwolenie na jej posiadanie.

60-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania broni bez wymaganego pozwolenia. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

oprac. Zofia Wodzinowska

d36txgf

Podziel się opinią

Share
d36txgf
d36txgf
Więcej tematów