Trwa ładowanie...

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz

- Wybory prezydenckie są wielkim problemem Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS nie chce wystartować w wyborach, bo się boi. Skądinąd jest tchórzem, bo się mnóstwa rzeczy boi, stąd tyle wydaje na ochronę - mówi w rozmowie z "Polska The Times" były europoseł Michał Kamiński.

Share
Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
Źródło: michalkaminski.pl
d1rvz4y

Kamiński podkreśla, że siłą Platformy jest to, że znalazł się następca Tuska. - I o ile jeszcze na początku, co niektórzy mogli powątpiewać, sądzić, że Ewa Kopacz to nieudany eksperyment, to dzisiaj, oczywiście nie przesądzając, jakie będą dalsze losy Ewy Kopacz, (...) nikt już chyba nie wątpi, że pojawił się bardzo silny gracz na scenie politycznej. Bo Ewy Kopacz, jako premiera, lidera Platformy Obywatelskiej, lekceważyć nie można - mówi.

Były poseł i eurodeputowany tłumaczy też w rozmowie z "Polska The Times", dlaczego porozumienie Kaczyński - Gowin - Ziobro pomoże Prawu i Sprawiedliwości. - To porozumienie eliminuje Ziobrę i Gowina z wyborów prezydenckich, a wybory prezydenckie są dzisiaj wielkim problemem Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS nie chce wystartować w wyborach, bo się boi. Skądinąd jest tchórzem, bo się mnóstwa rzeczy boi, stąd tyle wydaje na ochronę. Ale wracając do wyborów prezydenckich, Kaczyński boi się tego, że znowu przegra z Bronisławem Komorowskim, bo każdy z nim przegra - twierdzi.

Według Kamińskiego "z chwilą rejestracji kandydatów na prezydenta wartość Gowina i Ziobry spadnie dla Kaczyńskiego prawie do zera". - Oni dla niego dzisiaj przedstawiają wartość, więc jest im w stanie coś zaoferować, niewiele, ale jednak. Ale pamiętajmy, że Kaczyński wyeliminował te partie z sondaży, nie ma ich po prostu. (...) O Jarosławie Kaczyńskim można wiele złego powiedzieć, ale jeśli chodzi o swoje własne przywództwo, naprawdę jest łebski - zaznacza.

Źródło: "Polska The Times"

d1rvz4y

Podziel się opinią

Share
d1rvz4y
d1rvz4y
Więcej tematów