Trwa ładowanie...
d3q6h6q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Miller: nasz kandydat będzie reprezentantem całej lewicy

SLD chce kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, który będzie reprezentantem całej polskiej lewicy - powiedział po posiedzeniu Rady Krajowej Sojuszu szef partii Leszek Miller. Potwierdził, że ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na początku 2015 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miller: nasz kandydat będzie reprezentantem całej lewicy
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3q6h6q

Miller potwierdził też wcześniejsze informacje, że na posiedzeniu Rady Krajowej zaproponował kandydaturę b. polityka SLD Ryszarda Kalisza. - Zgłosiłem kandydaturę Ryszarda Kalisza, ale moje koleżanki i koledzy zauważyli, że są jeszcze inne nazwiska i że trzeba te konsultacje dalej prowadzić, żeby dzisiaj nic ostatecznie nie rozstrzygać - podkreślił lider Sojuszu na konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia Rady Krajowej.

Poinformował, że Rada przyjęła uchwałę, w której opowiada się za wskazaniem kandydata na prezydenta RP, "który byłby przedstawicielem całej polskiej lewicy i centrolewicy". - SLD potwierdza, że jest gotów do konsultacji w tej sprawie - dodał Miller.

Jak zaznaczył, w sprawie kandydata na prezydenta rozpatrywane były dwa warianty: "węższy", gdzie kandydat reprezentowałby tylko SLD oraz "szerszy", czyli z poparciem innych formacji lewicowych. - Zdecydowana większość koleżanek i kolegów opowiedziała się właśnie za tym, żeby SLD spróbował poszukać takiej kandydatki, czy takiego kandydata, który byłby reprezentantem nie tylko SLD, ale i możliwie szerokich kręgów lewicy i centrolewicy - dodał Miller.

Ostateczna decyzja dotycząca kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich ma zapaść na konwencji krajowej SLD przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Konwencja ma przyjąć także "nową formułę programową" i zmiany organizacyjne, które - jak zapowiedział Miller - mają "czynić z SLD partię wyborczą, to znaczy partię, która jest tak skonstruowana i tak pracuje, aby być w ciągłym wyborczym trendzie".

d3q6h6q

Podziel się opinią

Share

d3q6h6q

d3q6h6q
Więcej tematów