Trwa ładowanie...
d1a650d

Mieli gotowy plan ataku na bazę wojskową USA

Żołnierz Gwardii Narodowej stanu Illinois i jego kuzyn zostali aresztowani pod zarzutem spiskowania w celu materialnego wsparcia Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku - poinformowało w amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Share
d1a650d

Dwaj mieszkańcy przedmieść Chicago, obydwaj mający obywatelstwo amerykańskie, chcieli zaatakować wojskowe obiekty w stanie Illinois - napisano w oświadczeniu ministerstwa.

22-letni Hasan Edmonds, specjalista z Gwardii Narodowej stanu Illinois, został aresztowany na lotnisku w Chicago przed odlotem do Kairu. Jego kuzyna, 29-letniego Jonasa Edmondsa, aresztowano w domu w miejscowości Aurora.

Według ministerstwa obaj podejrzani spotkali się z agentem FBI pod przykryciem i przedstawili plan przeprowadzenia ataku terrorystycznego na obiekt wojskowy w stanie Illinois, gdzie Hasan Edmonds przeszedł szkolenie. Ataku miał dokonać Jonas Edmonds pod nieobecność kuzyna.

- Niepokojące jest to, że jeden z oskarżonych nosi taki sam mundur, jaki noszą ci, których miał zaatakować - napisał w oświadczeniu zastępca prokuratora generalnego ds. bezpieczeństwa narodowego John Carlin.

Jeśli obydwaj zostaną uznani za winnych, grozi im kara do 15 lat więzienia i grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

Gwardia Narodowa stanu Illinois liczy około 10 tys. żołnierzy i wchodzi w skład armii USA.

d1a650d

Podziel się opinią

Share
d1a650d
d1a650d
Więcej tematów