Trwa ładowanie...

Marek Sowa nadal będzie marszałkiem. Był jedynym zgłoszonym kandydatem

W sobotę odbyła się pierwsza sesja sejmiku Województwa Małopolskiego. W jej czasie radni zdecydowali w głosowaniu tajnym, że Marek Sowa będzie nadal pełnił funkcję marszałka województwa.

Share
Marek Sowa nadal będzie marszałkiem. Był jedynym zgłoszonym kandydatem
Źródło: malopolskie.pl
d3v37b9

W tegorocznych wyborach do sejmiku województwa najwięcej mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Jednak 17 radnych nie stanowi jeszcze większości potrzebnej do rządzenia województwem. W ten sposób władzę utrzymała dotychczasowa koalicja PO-PSL (odpowiednio 14 i 8 mandatów).

Marek Sowa był jedynym zgłoszonym kandydatem na marszałka województwa – zgodnie z ustaleniami koalicyjnymi to Platforma miała wskazać swojego kandydata, zaś PSL udzieliło mu poparcia. W tajnym głosowaniu 22 radnych poparło kandydaturę Sowy, a 17 było przeciw.

d3v37b9

- Dziękuję za to głosowanie. Dla każdej osoby i każdego polityka potwierdzenie, że to co robi ma poparcie, to niezwykle ważne chwile – powiedział po ogłoszeniu wyników marszałek Sowa. - Ostatnie cztery lata jako marszałka, osiem w zarządzie województwa to były dla mnie wyjątkowe lata. Małopolska to piękny region, który ma wspaniałych mieszkańców. Oni wyznaczają nam swoje oczekiwania i to dzięki nim możemy zmieniać wspólnie nasze województwo na lepsze – dodał.

Przewodniczącą sejmiku została Urszula Nowogórska z PSL, zaś wicemarszałkami zostali Wojciech Kozak (PSL) oraz Stanisław Sorys (PSL). Na członków zarządu wybrano Jacka Krupę (PO) i Leszka Zegzdę (PO). Wiceprzewodniczącymi sejmiku zostali Zdzisław Filip (PiS), Kazimierz Barczyk (PO) i Grzegorz Lipiec (PO).

d3v37b9

Podziel się opinią

Share
d3v37b9
d3v37b9
Więcej tematów