Trwa ładowanie...
d25hw89
Maciej Gudowski głosem II linii metra!
x-news/TVN 24IAR

Maciej Gudowski głosem II linii metra!

Lektor Polskiego Radia Maciej Gudowski będzie czytał nazwy stacji drugiej linii metra. Został wybrany w plebiscycie, w którym mieszkańcy Warszawy decydowali, czyj głos będzie im towarzyszył w przejazdach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d25hw89

Maciej Gudowski to lektor specjalizujący się w filmach akcji. Czytał dialogi między innymi "Akademii policyjnej”, "Matrixa”, cyklu o Jamesie Bondzie, "Władcy Pierścieni” i "Transformers”. Organizatorem konkursu był warszawski ratusz, Metro Warszawskie i radiowa Jedynka. W pierwszej linii metra od 1998 roku stacje zapowiada lektor telewizyjny i radiowy Ksawery Jasieński.

Konkurs zorganizowały Urząd m.st. Warszawy, Metro Warszawskie oraz Radiowa Jedynka, a jego ideą było oddanie w ręce pasażerów wpływu na to, kogo będą codziennie słuchać w warszawskim metrze. Wśród kandydatów przedstawionych przez Kapitułę, w skład której weszli laureaci Złotych Mikrofonów Polskiego Radia oraz dziennikarze Radiowej Jedynki, znaleźli się: Maciej Gudowski, Krystyna Janda, Andrzej Matul, Danuta Stenka, Małgorzata Tułowiecka i Marzena Wyczółkowska.

d25hw89

- W konkursie zwyciężył Maciej Gudowski i to właśnie jego głos usłyszą podróżujący nową linią warszawskiego metra. Plebiscyt na głos II linii metra cieszył się dużym zainteresowaniem i wzbudzał niezwykłe emocje wśród naszych słuchaczy. Oddano w nim ponad 50 tysięcy głosów. Jestem przekonany, że nowy głos spodoba się pasażerom II linii metra - powiedział Kamil Dąbrowa, dyrektor-redaktor naczelny Pierwszego Programu Polskiego Radia podczas konferencji prasowej zorganizowanej na nowo powstałej stacji Rondo ONZ.

d25hw89

Podziel się opinią

Share

d25hw89

d25hw89
Więcej tematów